Návštěvní kniha

Fermentovaná zelenina pro psy

Super potravina plná vitamínů


potlačuje virové infekce, posiluje imunitu, působí také jako silné probiotikum ,obsahuje bakterie Lactobacillus, posiluje zažívání i imunitní systém, detoxikuje organismus
pozitivní účinky na srdce (celý kardiovaskulární systém), Pekingské zelí má antimikrobiální účinky a společně s chilli, zázvorem, česnekem, cibulí, ředkvičkami působí proti virům, bakteriím i škodlivým mikroorganismům antioxidační bomba - čím více oxidantů, tím menší výskyt zánětů a zhoubného buněčného bujení. Výhoda antioxidantů - zesílení imunity , kvalitní stav srsti, pomalejší stárnutí buněk.Tuto fermentovanou zeleninu si sami vyrábíme a přidáváme psům do žrádla.  Při konzumaci dostávají naši psi nepřebernou škálu potřebných látek, vitamínů a zároveň tolik potřebné probiotika (lactobacily) pro správnou funkci trávení. A právě trávení a správně nastavená střevní mikroflóra zajišťuje dobrou imunitu. Lactobacily nebo-li bakterie mléčného kvašení se vytvářejí při procesu fermentace(kvašení). Při fermentaci se zároveň směs za pomocí přírodní cesty konzervuje a získává oblíbenou nakyslou chuť. Jedinečnost pak spočívá především v tom, že jediný pokrm nabízí velké množství vitamínů, antioxidantů a lactobacilů, které by pes v čerstvé zelenině denně nezkonzumoval.


Vyrábíme několik druhů fermentované zeleniny


Podáváme od 1 - 6. měsíců
Štěněcí fermentovaná zelenina.

Víme, že kvalita krmiva ovlivňuje délku psího života a proto už u štěňat věnujeme s maximálním nasazením pozornost skladbě stravy.

Proto fermentovanou zeleninu doporučujeme do každodenního jídelníčku již od 1.měsíce života vašeho pejska.

Fermentovaná zelenina je bohatá na živiny a v neposlední řadě obsahuje také probiotika, které jsou důležité pro psí trávicí systém. Konzumace této zeleniny má pozitivní vliv na dlouhověkost našich psích miláčků.

Je jednou z nejzdravějších potravin díky vysokému množství esenciální aminokyselin, minerální látek, vitamínů (A, B1, B2 a C), probiotik, laktobacilů a antioxidantů.

thumb   thumb thumb image
pro psy od 6. měsíců a dospělé psy
Fermentovaná zelenina s mořskou řasou a medvědím česnekem

Mořské řasy jsou zdrojem lehce stravitelných bílkovin, enzymů, vlákniny, vitamínů A, B a C a jsou ceněny především pro vysoký obsah minerálních látek – vápník, zinek, hořčík, železo, jód, chróm a sodík. Mají také schopnost eliminovat vliv radioaktivních a chemických látek a odstraňují z těla těžké kovy.

Medvědí česnek je oproti kuchyňskému česneku jemnější a jeho léčivé účinky jsou výraznější. Dezinfikuje trávicí trakt, ozdravuje střevní flóru, léčí infekční průjmy, rozšiřuje cévy, povzbuzuje činnost srdečního svalu. V této kvašené formě pomáhá při nadýmání a při nadměrné plynatosti psa.

image
pro psy od 6. měsíců a dospělé psy
Fermentovaná zelenina s ovocnou složkou
Protože mají psi velmi rádi ovoce, rozhodli jsme se oživit tento recept ovocem. Používáme sezóní ovoce. V letních měsících např. švestky, hrušky,  angrešt, třešně nebo višně. V zimě jsou největším množstvím zastoupena jablíčka.
Bakterie mléčného kvašení dělají ze zdravé zeleniny a ovoce super pochoutku nabitou vitamíny a blahodárnými enzymy. Navíc dodává našemu trávicímu systému cenná probiotika, obohatí a podpoří střevní mikroflóru a podporuje zdravou funkci střev.

image
pro psy od 6. měsíců a dospělé psy
Fermentovaná zelenina s červenou řepou
Nejdůležitější látky a vitamíny, které v řepě najdeme jsou - vitamíny B a C, provitamín karoten, vápník, hořčík, draslík, sodík, křemík, železo, selen, zinek, kyselinu listovou, antioxidanty betain a betacyanin a cenné stopové prvky cesium a rubidium.
Zdraví prospěšné účinky červené řepy
1. Prevence rakoviny
2. Detoxikace
3. Má pozitivní vliv na kardiovaskulární systém
4. Pomáhá při trávení a vylučování

image
připravené směsi před plněním do sklenic
image image
image

Ebony
10.2.2021 15:14

Okénko zdraví
(Fenster für die Gesundheit)


Ukázka barfování u našich psů

image

image

image image
image  image

image

image

image

image
kořenovou zeleninu si strouháme do zásoby
image

image

Tyto porce jsou z důvodu právě probíhajících zimních měsíců větší než v létě. Krmím masem již 12 let a tak maso nevážím a dávám od oka. Řídím se hlavně tím, jak dobrmani vypadají. Vždy se snažím je držet ve štíhlejší kondici.
(Aufgrund der aktuellen Wintermonate sind diese Portionen größer als im Sommer. Ich füttere seit 12 Jahren Fleisch, daher wiege ich kein Fleisch und gebe es vom Auge weg. Ich verfolge hauptsächlich, wie Dobermann aussehen. Ich versuche immer, sie schlanker zu halten.)


Ebony
26.1.2021 09:13