12.Červen 09VŠEOBECNÉ INFORMACE KE ŠTĚŇÁTKŮM EBONY QUEEN

Narozením štěňat to nekončí - najít jim nový domov, kde budou šťastní celý život i se svým majitelem
je ten skutečný zázrak života a pro nás velká odměna .

image

Všeobecné informace


Naši psi nejsou umístěni někde v kotci nebo odděleně od rodiny. Dobrmanky bydlí s námi ve společné domácnosti. Stejně tak i narozená štěňátka jsou neustálém kontaktu s námi, matkou a celou naší rodinou. Po celou dobu tzn. od narození po odchod do nových domovů jsou štěňátka pod neustálým dohledem mým nebo pod dohledem ostatních  členů naší rodiny Ebony .

Protože se nám to již v minulosti osvědčilo, volíme jako porodní místnost koupelnu v přízemí, kde je teplo a miminka i fena zde mají svůj klid. Ve 4 týdnu věku se štěňata stěhují do štěněcí místnosti, odkud mají volný přístup  na  zahradu. V horkých letních měsících mají štěňata k dispozici i venkovní pelíšek, který je umístěn ve stínu pod terasou, ostatní měsíce pokud počasí dovolí si můžou sami zvolit ,zda je lepší se pohybovat venku nebo v místnosti, kde je jejich porodní bedýnka s hračkami. Díky volnému přístupu na zahradu si štěňátka vštěpují první návyky v čistotnosti.Čtvrtý  týden věku štěňat přijímáme návštěvy jak nových zájemců, tak i našich přátel, aby si štěňata přivykla na kontakt s lidmi.

Naše dobrmanky vyrůstají mezi dětmi, tak i štěňata budou mít možnost poznat malé děti. Dobrmani se většinou chovají vůči dětem tak, jako vůči štěňatům, to znamená velmi tolerantně. Naše dobrmanky bez problému sdílejí s dětmi společnou domácnost. Čtyři hlavní zásady, které byste měli dodržovat, pokud máte doma malého prcka a pořídíte si štěně dobrmana, najdete  ZDE

thumbthumbthumbthumbthumbthumb

Krmení


Naši psi i štěňata jsou krmeni buď syrovým masem se zeleninou (metoda Barf) nebo granulemi. Rádi bychom naše feny krmily pouze způsobem BARF, ale z důvodů,že jsem skoro každý víkend někde na cestách převážně za výcvikem a uchovávání syrového masa je při cestování dost složité, navykla jsme obě naše chovné feny jak  na maso, tak i na granule.
Štěňata jsou do 3 týdne výhradně kojena, popřípadě dokrmována sušeným  štěněčím mlékem. Od 3 týdne začínáme přikrmovat mletým hovězím masem s mixovanou zeleninou. thumb Postupně přidáváme různé druhy masa, vnitřností a ryb, zpočátku vše mleté, později krájené na malé kousky smíchané s rýží,  těstovinami a syrovou zeleninou.  Maso převážně volíme telecí nebo hovězí, v pozdějším věku přidáváme vnitřnosti, hovězí kosti s masem nebo maso kuřecí. Z mléčných výrobků podáváme hlavně tvaroh se žloutkem ochucený glukopurem, ovesnou musli kaši nebo bílé jogurty s piškoty oslazené medem. thumb
Z našich zkušeností víme, že psi lépe prospívají po mase, ale ne každá rodina má možnost krmit masem a zeleninou, proto štěňátka přivykáme i na granule.

thumb  thumb
thumbthumbthumb


Podrobnější informace o Barfování najdete
ZDE
Názorný jídelníček v 7.týdnu najdete  ZDE

Homeopatika a přírodní

prostředkyHomeopatika vidím jako neocenitelný přínos pro dnešní chov. Nabízí cennou podporu nejen v oblasti přípravné, podpůrné a doprovodné během těhotenství a porodu! Je účinnější a jemnější než tradiční medicína, je mnohem univerzálnější, bez škodlivých vedlejších účinků a funguje zcela jinak než chemie. A protože mám velké štěstí na lidi okolo sebe, získala jsem kontakt na nadaného homeopata pro psy. Svým fenám podávám od druhé poloviny březosti až do porodu globuje, thumb které v prenatálním věku příznivě působí na genetický materiál, současně mají dobrý vliv na pohlavní orgány a jejich přípravu na porod.

Všechny svoje psy odčervuji pouze homeopatickými prostředky. Homeopatika léčí prostředí v střevě, současně je posílen celý imunitní systém a celý organismus.

thumb  thumb
Protože chceme chovat pouze na zdravých jedincích, podrobí se před krytím vybraný otec i matka  kompletnímu kardiologickému vyšetření.
thumb
Matka  štěňat je odčervena před krytím a po porodu, aby nemohla předat zárodky parazitů, které se v průběhu březosti mohou v jejím těle aktivovat. Stejně tak štěňata jsou v dvoutýdenních intervalech pravidelně odčervována.
thumb V 7 týdnu jsou zkontrolována veterinářem, při kontrole jsou očkována a čipována. Kontrola poradce chovu je hned po očkování a čipována. Záměrně jsme upustili od bolestivého tetování. Kdo osobně tetování štěňat nezažil, nepochopí , co je to pro štěnátka za bolest.  Pokud mají štěňátka všechny náležitosti za sebou, můžou 50. den po porodu odcházet do nových domovů.


© Jitka Ebony Šestáková 6/2009
úprava 1/2018

Cena štěněte
I když se Vám může zdát cena štěněte značná, věřte, že je to ten nejmenší výdaj, který za život psa dáte. Pokud chcete za každou cenu ušetřit u nás nehledejte. Nejsme množitelé, kterým je  jedno z jakého spojení štěňata jsou, jestli jsou zdravá,kam půjdou a co s nimi bude.Cena štěněte dobrmana se v České republice pohybuje od 10 000 – 30 000,- Kč.
V naší chovatelské stanici stanovujeme cenu dohodou podle aktuálních kvalit psa i feny. Tzn. jaké mají udělené tituly, složené zkoušky a bonitace.


Kupní smlouva a podmínky prodeje
Každý nový majitel bude mít při první návštěvě možnost nahlédnout do kupní smlouvy, ve které bude uvedeno jaké štěňátko si kupuje, kolik za něj zaplatí, co všechno si se štěňátkem obdrží. Spolu s kupní smlouvou dostanete očkovací průkaz štěněte a podrobný jídelníček, granule, hračku a deku s pachem matky a sourozenců. Kdo by měl zájem pokračovat v krmení masem, sestavím na přání jídelníček s podrobnými krmnými dávkami.
Protože dobrman je pes velice kontaktní, který potřebuje vyrůstat se svojí smečkou (rodinou), neprodáváme štěňata do kotce nebo celoročně umístěné venku. Vy, kteří chcete mít psa celoročně v kotci nebo na zahradě si jistě najdete pro sebe jiné vhodné plemeno.
Před odběrem štěněte  požadujeme alespoň jednu osobní návštěvu. Při této návštěvě se seznámíte, jak a kde vyrůstají naše štěňátka, základní vědomosti o plemeni dobrman, o jeho povaze a jaká jsou pro toto plemeno specifika. Požadujeme od nových majitelů osobní odběr, miminka nepředáváme na parkovištích nebo na čerpacích stanicích.
Předpokládáme, že jste si koupi štěněte dobře rozmysleli a budeme rádi, když nás budete informovat o pokrocích, tak i o problémech, které vás potkají. S majiteli našich štěňat  (kteří mají zájem) udržujeme kontakt a budeme rádi, když i vy rozšíříte naši rodinu Ebony- viz.foto.
thumbthumbthumbthumbthumbthumbthumbthumbthumbthumbthumbthumbthumbthumb
Od náš můžete očekávat veselé a plně socializované štěně (socializace odpovídající 8 týdnům věku) , které vám bude dělat radost a naší chovatelské stanici Ebony Queen dobrou vizitku.


Přečteno celkem 3124x