12.Červen 09VŠEOBECNÉ INFORMACE KE ŠTĚŇÁTKŮM EBONY QUEEN

Narozením štěňat to nekončí - najít jim nový domov, kde budou šťastní celý život i se svým majitelem
je ten skutečný zázrak života a pro nás velká odměna .


image

Naši psi nejsou umístěni někde v kotci nebo odděleně od rodiny. Obě dobrmanky Jixa a Hermína bydlí s námi ve společné domácnosti. Stejně tak i narozená štěňátka jsou neustálém kontaktu s námi, matkou a celou naší rodinou. Po celou dobu tzn. od narození po odchod do nových domovů jsou štěňátka pod neustálým dohledem mým nebo pod dohledem ostatních  členů naší rodiny Ebony .

Protože se nám to již v minulosti osvědčilo, volíme jako porodní místnost koupelnu v přízemí, kde je teplo a miminka i fena zde mají svůj klid. Ve 4 týdnu věku se štěňata stěhují do štěněcí místnosti, odkud mají volný přístup  na  zahradu. V horkých letních měsících mají štěňata k dispozici i venkovní pelíšek, který je umístěn ve stínu pod terasou, ostatní měsíce pokud počasí dovolí si můžou sami zvolit ,zda je lepší se pohybovat venku nebo v místnosti, kde je jejich porodní bedýnka s hračkami. Díky volnému přístupu na zahradu si štěňátka vštěpují první návyky v čistotnosti.Čtvrtý  týden věku štěňat přijímáme návštěvy jak nových zájemců, tak i našich přátel, aby si štěňata přivykla na kontakt s lidmi.

Naše dobrmanky vyrůstají mezi dětmi, tak i štěňata budou mít možnost poznat malé děti. Dobrmani se většinou chovají vůči dětem tak, jako vůči štěňatům, to znamená velmi tolerantně. Naše dobrmanky bez problému sdílejí s dětmi společnou domácnost. Čtyři hlavní zásady, které byste měli dodržovat, pokud máte doma malého prcka a pořídíte si štěně dobrmana najdete  ZDE

thumbthumbthumbthumb
thumbthumbthumb

Doporučujeme i v pozdější době po ukončeném očkování co nejvíce rozmanitých kontaktů.  Díky tomu nebudou mít štěňata  v pozdější době problémy s komunikací jak s lidmi, tak i s ostatními zvířaty a psy.
Doma štěňata setkáváme s běžnými zvuky z domácnosti. Přivykáme je na vysavač, rádio, televizi, mixér, seznamujeme je se zvuky zapnuté pračky nebo hlučné zavírání popelnice.  Při vyjížďkách do přírody si zvykají na jízdu autem, v přírodě se za podpory matky seznamují s různými zvuky a pachy.Štěňátka jsou navyklá na obojek, aby to pro ně při odchodu do nových domovů byla běžná věc. Možná se Vám to zdá až přehnané, ale věřte, že vyjmenované zvuky z běžného života se kterými se mimina seznámí, připraví naše štěňata na zdárný vstup a život v nové rodině.


thumbthumb

Krmení
Naši psi i štěňata jsou krmeni buď syrovým masem se zeleninou (metoda Barf) nebo granulemi. Rádi bychom naše feny krmili pouze způsobem BARF, ale z důvodů,že jsem skoro každý víkend někde na cestách převážně za výcvikem a uchovávání syrového masa je při cestování dost složité, navykla jsme obě naše chovné feny jak  na maso, tak i na granule.
Štěňata jsou do 3 týdne výhradně kojena, popřípadě dokrmována sušeným  štěněčím mlékem. Od 3 týdne začínáme přikrmovat mletým hovězím masem s mixovanou zeleninou. Postupně přidáváme různé druhy masa, vnitřností a ryb, zpočátku vše mleté, později krájené na malé kousky smíchané s rýží,  těstovinami a syrovou zeleninou.  Maso převážně volíme telecí nebo hovězí, v pozdějším věku přidáváme vnitřnosti, hovězí kosti s masem nebo maso kuřecí. Z mléčných výrobků podáváme hlavně tvaroh se žloutkem ochucený glukopurem, ovesnou musli kaši nebo bílé jogurty s piškoty oslazené medem.
Z našich zkušeností víme, že psi lépe prospívají po mase, ale ne každá rodina má možnost krmit masem a zeleninou, proto štěňátka přivykáme i na granule.
thumbthumbthumb
Podrobnější informace o Barfování najdete  
ZDE
Názorný jídelníček v 7.týdnu najdete  ZDE
thumbthumb


Zdraví
Protože chceme chovat pouze na zdravých jedincích, podrobí se před krytím vybraný otec štěňat kompletnímu kardiologickému vyšetření.
Matka  štěňat je očkována vakcínou proti herpes viru a odčervena před krytím a po porodu, aby nemohla předat zárodky parazitů, které se v průběhu březosti mohou v jejím těle aktivovat. Stejně tak štěňata jsou v dvoutýdenních intervalech pravidelně odčervována. Po porodu a v 6 týdnu jsou zkontrolována veterinářem, při druhé kontrole jsou očkována a tetována. Kontrola poradce chovu je hned po porodu, druhá kontrola po očkování a tetování. Pokud mají štěňátka všechny náležitosti za sebou, můžou 50 den po porodu odcházet do nových domovů.

thumb

Cena štěněte
I když se Vám může zdát cena štěněte značná, věřte, že je to ten nejmenší výdaj, který za život psa dáte. Pokud chcete za každou cenu ušetřit u nás nehledejte. Nejsme množitelé, kterým je  jedno z jakého spojení štěňata jsou, jestli jsou zdravá,kam půjdou a co s nimi bude.Cena štěněte dobrmana se v České republice pohybuje od 10 000 – 30 000,- Kč.
V naší chovatelské stanici stanovujeme cenu dohodou podle aktuálních kvalit psa i feny. Tzn. jaké mají udělené tituly, složené zkoušky a bonitace.


Kupní smlouva a podmínky prodeje
Každý nový majitel bude mít při první návštěvě možnost nahlédnout do kupní smlouvy, ve které bude uvedeno jaké štěňátko si kupuje, kolik za něj zaplatí, co všechno si se štěňátkem obdrží. Spolu s kupní smlouvou dostanete očkovací průkaz štěněte a podrobný jídelníček, granule, hračku a deku s pachem matky a sourozenců. Kdo by měl zájem pokračovat v krmení masem, sestavím na přání jídelníček s podrobnými krmnými dávkami.
Protože dobrman je pes velice kontaktní, který potřebuje vyrůstat se svojí smečkou (rodinou), neprodáváme štěňata do kotce nebo celoročně umístěné venku. Vy, kteří chcete mít psa celoročně v kotci nebo na zahradě si jistě najdete pro sebe jiné vhodné plemeno.
Před odběrem štěněte  požadujeme alespoň jednu osobní návštěvu. Při této návštěvě se seznámíte, jak a kde vyrůstají naše štěňátka, základní vědomosti o plemeni dobrman, o jeho povaze a jaká jsou pro toto plemeno specifika. Požadujeme od nových majitelů osobní odběr, miminka nepředáváme na parkovištích nebo na čerpacích stanicích.
Předpokládáme, že jste si koupi štěněte dobře rozmysleli a budeme rádi, když nás budete informovat o pokrocích, tak i o problémech, které vás potkají. S majiteli našich štěňat  (kteří mají zájem) udržujeme kontakt a budeme rádi, když i vy rozšíříte naši rodinu Ebony- viz.foto.
thumbthumbthumbthumbthumbthumbthumbthumbthumbthumbthumbthumbthumbthumb
Od náš můžete očekávat veselé a plně socializované štěně (socializace odpovídající 8 týdnům věku) , které vám bude dělat radost a naší chovatelské stanici Ebony Queen dobrou vizitku.
Přečteno celkem 2258x